Szkoła Tańca Bailamos - Rodzinna Szkoła Tańca w Bydgoszczy

Już od ponad 12 lat w Szkole Tańca Bailamos tańczą zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. W wielu przypadkach na zajęcia uczęszczają całe rodziny! Przez ten czas Bailamos stał się prawdziwie rodzinną szkołą tańca.

Mama, tata, dzieci

Iza i Marcin są w Bailamos od kilku lat. Zaczęli od nauki dla narzeczonych. Postanowili przygotować choreografię do pierwszego tańca na swoje wesele. - Kurs dla narzeczonych bardzo nam pomógł. Po pierwsze zajęcia są prowadzone w luźnej, miłej atmosferze. Poznaliśmy kroki walca angielskiego i innych tańców, które potem wykorzystaliśmy podczas pokazu - mówi Marcin. - Dopełnieniem nauki były też indywidualne lekcje tańca, podczas których tańczyliśmy do swojej wybranej piosenki - dodaje.

Po kursie zostali w Bailamos i uczęszczali na zajęcia tańca towarzyskiego. Po kilku latach w Szkole Tańca Bailamos zaczęła tańczyć Lena - ich córka.

- Lena ma już 6 lat - mówi Iza. - Zaczęła tańczyć jak miała 3 lata. Zajęcia dla brzdąców w Bailamos to doskonała forma ruchu dla dzieci w takim wieku. To proste układy taneczne, przede wszystkim zabawa, która powoduje, że dziecko rozwija się zarówno ruchowo, jak i społecznie. Jak była starsza zaczęła próbować swych sił w innych grupach - hip hop, taniec towarzyski i balet. Z każdych zajęć wychodzi do tej pory z ogromnym uśmiechem i nie może doczekać się następnych. W domu trenuje przed lustrem, które jej zawiesiliśmy. A niedawno na świecie pojawił się jej brat Artur i już nie możemy się doczekać, kiedy zacznie tańczyć w formacji - dodaje szczęśliwa mama.

"Zajęcia dla brzdąców w Bailamos to doskonała forma ruchu dla dzieci w takim wieku."
Iza
mama Lenki
iml
Lenka, Marcin i Iza podczas Balu Karnawałowego dla dzieci w Szkole Tańca Bailamos.
DSC_0414
Patrycja tańczy w formacji Bailamos Junior. Jej rodzice uczęszczają na zajęcia weekendowej grupy tańca towarzyskiego

Patrycja na co dzień trenuje taniec towarzyski w Formacji Bailamos Junior. Z formacją ma już na swoim koncie wiele sukcesów - jest m.in. wicemistrzynią Polski do lat 12. Jej rodzice - Asia i Zenek tak „zarazili się” pasją do tańca, że sami postanowili spróbować. - Chodzimy na zajęcia weekendowej grupy tańca towarzyskiego. Znakomita forma relaksu i zabawy po całym tygodniu pracy. Dziecko trenuje z formacją, a my - rodzice - tworzymy taką małą formację dorosłych. I mamy już za sobą pierwsze pokazy — mówi Zenek.

Nauka tańca dla całej rodziny

To nie jedyne przykłady zachęcania do tańca swoich rodziców. - Para, która uczęszczała na kurs dla narzeczonych postanowiła zrobić prezent swoim rodzicom z okazji ich 25-lecia ślubu - mówi Robert Linowski, właściciel Szkoły Tańca Bailamos. - I tym sposobem, dzięki nim, rodzice korzystają z lekcji indywidualnych. Działa to też w drugą stronę - rodzice często zapisują się na kurs tańca w Bailamos przed ślubem swoich dzieci. Szkoła prowadzi zajęcia dla całej rodziny, by ta pewniej mogła czuć się na parkiecie w trakcie weselnej zabawy. To doskonały prezent od narzeczonych dla rodziny i przyjaciół i na odwrót. Zabawa w swoim gronie, a do tego lekcje tańca, które przyniosą zamierzony efekt - dodaje.

Rodzina często także robi niespodziankę Młodej Parze, którą jest pokaz tańca na weselu. Może być to pokaz rodzinny, zawodowej pary lub grupy tanecznej.

- W Bailamos pojawiają się też pary, gdzie np. chłopak nie tańczy i dziewczyna zaprosiła go na lekcje, żeby wspólnie mogli potańczyć na imprezie. Tak samo o tańcu myślą już licealiści, którzy chcą nauczyć się tańczyć przed swoją studniówką.

Zajęcia dla pań - latino solo i zumba dla mam

- Jest bardzo dużo innych przykładów, gdzie tańczą całe rodziny - mówi Robert Linowski. - Bliźniaczki Nina i Blanka chodzą na Zumbę Kids, ich siostra Lena na balet, a mama na zajęcia zumby dla dorosłych. Tata był z nami podczas zakończenia sezonu Bailamos. Wiele mam spotyka się na zajęciach w grupie Latino Solo, czy na zajęciach zumby. Dobra zabawa, nauka tańca, a po zajęciach jeszcze chwila relaksu w Baila Cafe i pogawędki. Mamy przygotowane multikarnety dla całych rodzin. Tak właśnie przez ten czas Bailamos stał się i jest rodzinną szkołą tańca. Cieszymy się, że korzystają z zajęć całe rodziny, bo w ten sposób tworzy się ciepła i miła atmosfera, która udziela się wielu klubowiczom. A o dobrą zabawę przecież chodzi - dodaje.

Grupy dziecięce i młodzieżowe Bailamos regularnie prezentują się także w przerwach meczów koszykarek Artego Bydgoszcz. Ich taneczne popisy z trybun oglądają rodzice, którzy także kibicują naszym zawodniczkom. Zdarzały się także wspólne pokazy dzieci i dorosłych na parkiecie Artego Areny.

Na meczach pojawiały się także maskotki Szkoły Tańca Bailamos - Bailamek i Bailamka. - Ich imiona wymyślił Piotr Galiński podczas jednej z poprzednich edycji naszego turnieju - mówi Robert Linowski. Bailamek i Bailamka tak się przyjęły, że zostały już na stałe. Często pojawiają się podczas imprez w Szkole Tańca Bailamos oraz podczas różnych pokazów.

ZUMBA W BAILAMOS

Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarza atmosferę świetnej imprezy i totalnie porywa nas do zabawy

"Bailamos stał się i jest rodzinną szkołą tańca."
Robert Linowski
właściciel Szkoły Tańca Bailamos
Wiele naszych grup tanecznych ma okazję prezentować się podczas meczów Artego Bydgoszcz.
Bailamka i Bailamek - maskotki Szkoły Tańca Bailamos. Ich imiona wymyślił Piotr Galiński.

Zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży, dorosłych

ZAJĘCIA TANECZNE W BAILAMOS

Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy! Zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Szkoła Tańca Bailamos zaprasza dzieci już od 3-go roku życia. Zajęcia to forma ruchowej zabawy pod okiem wykwalifikowanej kadry - instruktorów-pedagogów. Starsi mogą wybrać taniec towarzyski, hip hop, balet, jazz, zumbę. Zajęcia taneczne odbywają się w grupach. W trakcie sezonu tanecznego wiele z nich bierze udział w różnego rodzaju turniejach, konkursach i przeglądach. Tancerze ze Szkoły Tańca Bailamos mają na swoim koncie sporo sukcesów na arenie ogólnopolskiej.

Dorośli, oprócz wspomnianych zajęć dla pań - latino solo oraz zumby, uczęszczają na zajęcia tańca towarzyskiego oraz kizombę, w różnych stopniach zaawansowania oraz na tzw. taniec towarzyski-użytkowy. Naukę tańca można także kontynuować na zajęciach indywidualnych.

W tzw. Pro-Am - instruktor-profesjonalista oraz tancerz-amator - dają wspólny pokaz. - Takie opcje często pojawiają się podczas imprez firmowych - mówi Robert Linowski. - Np. prezes firmy tańczy z zawodowymi tancerzami podczas eventu. To niespodzianka dla gości i pracowników.

Bailamos także szkoli nauczycieli. Regularnie odbywają się warsztaty dla nauczycieli z przedszkoli i szkół, podczas których instruktorzy przedstawiają nowe choreografie, które można wykorzystać podczas balów i inny zabaw szkolnych.

Warsztaty dla nauczycieli to idealna okazja do poznania nowych układów i choreografii na różne imprezy szkolne.

Urodzinki dla dzieci - animacje taneczne i zabawa

Bailamos to nie tylko regularne zajęcia taneczne. To także urodzinki dla dzieci. Autorski program przygotowany przez instruktorów Bailamos to dwie godziny ciekawych animacji i zabaw. Jest czas na taniec, animacje z instruktorem tańca i dobrą zabawę przy muzyce. Rodzice dzieci mogą w tym czasie porozmawiać przy kawie w Baila Cafe oraz wziąć udział we wspólnych tanecznych animacjach.

Turnieje tańca organizowane przez Studio Tańca Bailamos w Bydgoszczy

Szkoła Tańca Bailamos jest także organizatorem jednego z największych w Polsce festiwali tańca - Fale Loki Koki Dance Festival. Za nami 5 edycji turnieju Bydgoszcz Dance Cup oraz związanego z nim przeglądu formacji tanecznych. W roku 2016 całość odbyła się w hali Łuczniczka w Bydgoszczy. Na parkiecie gościliśmy 3000 uczestników z całego kraju.

Festiwal tańca w Bydgoszczy to nie tylko rywalizacja taneczna. To wydarzenie artystyczne. Podczas Gali Wieczornej gościliśmy gwiazdy - tancerzy, wokalistów, zespoły muzyczne i taneczne. Przed bydgoską publicznością wystąpili m.in. Katarzyna Skrzynecka, Norbi, Jan Kliment, Mistrzowie Świata w Exhibition Dance - Hanna Karttunen i Victor da Silva, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, Zespół Cayo.

Bailamos jest także organizatorem hiphopowego turnieju Dance Tribute. To jeden z największych tego typu turniejów w Polsce. Na parkiecie prezentują się najlepsi tancerze z całego kraju, a do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Nauka tańca w Bailamos daje także możliwość udziału w turniejach w Bydgoszczy i nie tylko. Nasze grupy, pary oraz solistki regularnie w ciągu sezonu startują w wielu tanecznych imprezach, osiągając przy tym znakomite wyniki sportowe. Podczas ostatniego festiwalu wspólny pokaz dali seniorzy na co dzień trenujący w Szkole Tańca Bailamos.

fale-loki-koki-dance-festival-bailamos-bydgoszcz

Fale Loki Koki Dance Festival

Jeden z największych festiwali tańca w Polsce organizowany jest na początku czerwca przez Studio Tańca Bailamos. Podczas ostatniej edycji udział wzięło ponad 3000 uczestników.

Fale Loki Koki Dance Festival

Zobacz materiał promujący Fale Loki Koki Dance Festival 2017.

Pokazy Szkoły Tańca Bailamos i grupy tanecznej Art of Dance

Naszych tancerzy często można spotkać podczas różnego rodzaju imprez firmowych i eventów. Przygotowywaliśmy choreografie do koncertów sylwestrowych na Starym Rynku w Bydgoszczy, występowaliśmy podczas festiwalu Ster na Bydgoszcz, z okazji 670. urodzin Bydgoszczy roztańczyliśmy miasto pokazami w samym centrum. Nasze pary tańczyły podczas koncertów przy fontannie w Parku Kazimierza Wielkiego, podczas cyklu spotkań „Artyści w Bohemie”. Często też można nas zobaczyć podczas pokazów w domach dziecka, ośrodkach pomocy społecznej czy na festynach.

Studio Tańca Bailamos posiada także zawodową grupę taneczną Art of Dance.

Art of Dance - zawodowa grupa taneczna

Wyjątkowe pokazy taneczne podczas eventów firmowych, koncertów, festiwali.

Czas wolny - półkolonie, obóz, wieczorki taneczne w Bydgoszczy

Podczas ferii zimowych oraz letnich wakacji Szkoła Tańca Bailamos przygotowuje taneczne półkolonie dla dzieci. Autorski program co roku się zmienia. - Każdy z turnusów jest inny - mówi Karolina Linowska, właściciel Studia. - Oprócz zajęć tanecznych i plastycznych przygotowujemy moc atrakcji, wycieczek i niespodzianek. Każdy z turnusów zgłoszony jest Kuratorowi Oświaty, a dziećmi opiekuje się wykwalifikowana kadra.

- Latem organizujemy obóz taneczny. Przez kilka dni tancerze mają do dyspozycji najlepszych instruktorów i konsultantów z całej Polski. Dzięki intensywnym treningom podnoszą swoje umiejętności. Nie brakuje także chwili relaksu i czasu wolnego - dodaje Linowska.

Jak na rodzinną szkołę tańca przystało, są też wspólne imprezy dla dzieci i rodziców, m.in. Family Baila Party na koniec sezonu czy wspólne zabawy podczas sezonu tanecznego.

Rama, prowadzenie, sylwetka - czyli jak prowadzić w tańcu

- Prowadzenie to dla faceta "czarna magia” - mówi z uśmiechem Robert Linowski. - Napięcia w ramie, nacisk, naciąg, odpowiednie sygnały to rzeczy, o których mężczyzna nie miał pojęcia przed pierwszą lekcją. Do tego koordynacja pracy nóg i rąk, którymi daje sygnały partnerce. Dochodzi do tego decyzja, którą figurę „podajemy”. To często jest zaskoczeniem, ale nad tym pracujemy na zajęciach.

Jeśli mężczyzna potrafi prowadzić, dziewczynie jest łatwiej. Wtedy powinna po prostu podążać za nim. Prowadzimy przez wzrok, ręce i ciało.

- Do każdej pary podchodzimy indywidualnie. Wynika to też czasami z różnicy wzrostu. Stosujemy wtedy inne metody, inne figury. Rozwiązań nie jesteśmy w stanie kopiować, bo każda para jest inna.

Częstym błędem jest też kierowanie wzroku na parkiet. Naruszona jest wtedy sylwetka, nie ma balansu i równowagi. Wzrok powinien być skierowany na partnera/partnerkę lub na publiczność. Pozwala to na prawidłowe ustawienie i poprowadzenie w odpowiednie miejsce.

- Obserwujemy różne nawyki w tańcu - mówi Linowski. - W najbardziej popularnym - „2 na 1”, nazywanym też „weselnym-szarpanym” posługujemy się często krokiem podstawowym, którego nie potrafimy wykorzystać w figurach. Nad tym jednak potrafimy zapanować i szybko nauczyć parę swobodnego poruszania się na parkiecie. To proste rzeczy, które znacznie ułatwiają poruszanie się na parkiecie.

Bailamos - Rodzinna Szkoła Tańca w Bydgoszczy

Z myślą o wszystkich kursantach oddajemy do dyspozycji nowe miejsce - Bailamos w Optimum Park przy ul. Fordońskiej 74 w Bydgoszczy. To nowoczesne miejsce, w którym na powierzchni 500m2 znajdą się 3 sale, profesjonalny parkiet turniejowy, nowe Baila Cafe i wygodne szatnie. Przed budynkiem duży parking i teren zielony. To jeszcze lepsze warunki do treningu oraz doskonałe miejsce na chwilę relaksu przy kawie.

Przygotowaliśmy także rodzinne zniżki na zajęcia taneczne. Zapisz się już teraz!

Autor: Szkoła Tańca Bailamos
Fot. Michał Młodzikowski

Tekst, jego opracowanie, zdjęcia są własnością Szkoła Tańca Bailamos s.c. Robert Linowski Karolina Linowska. Zabronione jest kopiowanie.(Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83).